featured image

Granit to kamień naturalny bardzo często wykorzystywany do wykańczania wnętrz mieszkalnych. Ze względu na swój naturalny urok oraz wyjątkowe właściwości użytkowe doskonale nadaje się do tworzenia blatów kuchennych i łazienkowych.

W tym artykule skupimy się na przedstawieniu najważniejszych zalet blatów z granitu.

Główne zalety blatów z granitu

- Estetyka granitowych blatów. Główną zaletą granitowych blatów jest ich wyjątkowa estetyka. Świetnie prezentują się zarówno w nowoczesnych wnętrzach, jak i klasycznych. Granit jest dostępny w różnych odcieniach i kolorach, dlatego też bez większego problemu można dobrać kamień idealnie pasujący do każdej aranżacji. Głębokie barwy granitu w połączeniu z unikalną strukturą sprawiają, że taki blat będzie prezentował się bardzo elegancko i luksusowo.

- Odporność na różnorodne czynniki zewnętrzne. Granitowe blaty są odporne na wiele czynników zewnętrznych, w tym m.in. uszkodzenia mechaniczne, zaplamienie, wysokie temperatury, wodę i ogień. Odpowiednio zaimpregnowany kamień będzie też odporny na działanie różnych kwaśnych substancji, które stosowane są w kuchni, np. soku z cytryny lub octu.

- Wytrzymałość i ponadczasowość. Granit jest niezwykle wytrzymały i twardy, a to ma bezpośredni wpływ na jego trwałość. Elementy wykończeniowe wykonane z tego kamienia naturalnego przetrwają wiele dziesiątek lat, zachowując swoje naturalne piękno i najważniejsze właściwości.

- Łatwość w utrzymaniu czystości. Blaty granitowe można z łatwością wyczyścić, bez konieczności stosowania specjalnych środków czyszczących. Jeśli chcemy dodatkowo zadbać o odpowiednią pielęgnację, na rynku bez problemu znajdziemy wiele preparatów dedykowanych granitowi. Należy jednak unikać agresywnych detergentów chemicznych i substancji żrących.

Zastosowanie blatów z granitu

Blaty z granitu mogą być zastosowane zarówno w kuchniach, jak i łazienkach. Jest to kamień, który może zostać przycięty do dowolnego wymiaru i kształtu, dzięki czemu blat zostanie idealnie dopasowany do mebli kuchennych czy łazienkowych.

  • 0 comments
  • Posted in: Blog