Blaty marmurowe

Jak urządzić kuchnie?

Niektórzy się sprzeczają o prawdziwe serce domu- czy jest to kuchnia, czy może sypialnia. Naszym zdaniem, tylko pięknie urządzona kuchnia może pretendować do miana serca domu. To tu się gotuje, rozmawia z najbliższymi, a także często przysiaduje przy kawie. Każdy z nas ma chociaż jedno wspomnienie miłego czasu spędzonego w gronie najbliższych przy blacie kuchennym. Jak zatem urządzić kuchnię by zachęcała, nie tylko do gotowania.
 
 
Blaty z marmuru to:

  • trwałość na długie lata
  • elegancja wykonania
  • łatwość utrzymania porządku i higieny w kuchni


 
 

Blaty kuchenne z marmuru


Blat kuchenny to przestrzeń robocza. Będziemy na niej siekać, obierać i przygotowywać jedzenie. Warto zadbać, by blat kuchenny był możliwie jak najlepszej jakości. Jeśli potrzebujemy czegoś na długie lata, polecamy blaty z marmuru. Blaty marmurowe to gwarancja pięknego wnętrza kuchni. Marmur jest jednak materiałem, który należy odpowiednio pielęgnować- nie jest bardzo odporny na zadrapania, dość łatwo wchłania tłuszcze oraz jest podatny na zaplamienia, jednak te wszystkie problemy może naprawić jego odpowiednie zaimpregnowanie, gdy to zrobimy, nasz efektowny marmurowy blat długo będzie wyglądał pięknie. Pamiętajmy, że do czyszczenia marmuru używamy specjalnych preparatów, to kluczowe działanie pielęgnacyjne.
 
Blaty z marmuru - przykład BIANCO CARRARA
 
 
Marmur należy odpowiednio pielęgnować, jednak warto w niego zainwestować, bo pięknie się starzeje. Do tego, gdy pokryje go patyna, nadaje naszej kuchni niepowtarzalnego charakteru. Najwyżej jakości marmury to między innymi onyks. Nie da się ukryć, że ten bardzo często wykorzystywany jest do luksusowych wykończeń.
 
 

Organizacja przestrzeni


W kuchni niezwykle istotna jest odpowiednia organizacja przestrzeni. Musimy pamiętać, by tak rozplanować kuchnię, by codzienne czynności w niej były łatwe, proste i przyjemne. Warto tym samym poznać dokładnie pojęcie trójkąta roboczego, na który składa się -kuchenka, lodówka, zlew. Te trzy elementy są kluczowe dla przyrządzania potraw, dlatego powinny być tak rozmieszczone, by dojście z nich było niezwykle łatwe- od lodówki, do zlewu i do blatu, na którym wszystko pokroimy. Jeśli źle rozplanujemy przestrzeń, to już na tym etapie będziemy niezadowoleni, a do tego codziennie będziemy tracić czas w kuchni.
 
 

Miejsce do jedzenia


Jeśli nasza kuchnia daje taką możliwość (nie należy do tych, które mają 3 metry) to warto zadbać o przestrzeń do spożywania posiłków. Posiłki jedzone w kuchni mają swój urok, a do tego są rozwiązaniem praktycznym i wygodnym. Nie musimy daleko zanosić talerzy z jedzeniem ani potem męczyć się z ich odnoszeniem. To rozwiązanie szybkie, które pozwala nam się skupić na tym, co najważniejsze- na chwilach spędzonych z najbliższymi.
 
Blaty marmurowe w kuchni - wzorowe utrzymanie porządku
 
 

Oświetlenie blatów marmurowych


Nawet przepiękny blat marmurowy nie będzie dobrze wyeksponowany, jeśli nie zadbamy o prawidłowe oświetlenie w kuchni. To powinno być umieszczone w formie punktowej nad blatem, a także jako oświetlenie ogólne. Tym samym przebywanie w kuchni będzie nie tylko przyjemne, ale i bezpieczne, nawet wieczorem, czy w zimowe poranki kiedy światła jest bardzo mało.
 
Kuchnia to serce domu, dlatego zadbajmy by była piękna i funkcjonalna. W takiej samo będzie się gotowało!
 
Zobacz także inne nasze wyroby kamienne Cieszyn tel. tel. kom. 500 322 827.