featured image

Granit to kamień naturalny, który ma bardzo szerokie zastosowanie. Wynika to nie tylko z jego właściwości, ale i niewątpliwych walorów estetycznych. Wykorzystywany jest przede wszystkim jako materiał budowlany. Powstają z niego elementy architektury zewnętrznej, krawężniki, ogrodzenia i murki czy płyty okładzinowe, a także posadzki, płytki, blaty kuchenne montowane wewnątrz pomieszczeń. Z granitu można wykonać także wyjątkowo trwałe i efektownie wyglądające schody. Czy jednak schody granitowe będą pasować do każdego wnętrza? Na to pytanie spróbujemy odpowiedzieć w dalszej części naszego wpisu.

Schody granitowe w eleganckich przestrzeniach użytku publicznego

Schody granitowe bardzo elegancko prezentują się w dużych przestrzeniach znajdujących się w dworkach, budynkach restauracyjnych czy obiektach kulturalnych, jak muzea, teatry, opery. Stosowane są także w obiektach sakralnych, siedzibach urzędów czy organizacji pożytku publicznego oraz innego typu okazałych budowlach.

Kamień w przestronnych wnętrzach prezentuje się najbardziej okazale i można w najpełniejszy sposób wydobyć jego naturalne piękno. W ciasnych, niewielkich pomieszczeniach również może się sprawdzić, jednak musi być użyty w przemyślany sposób, aby nie przytłoczyć małej powierzchni.

Kamień w klasycznych i nowoczesnych wnętrzach

Schody kamienne zwykle kojarzone są z wnętrzami urządzonymi klasycznie, tymczasem granit to świetny materiał wykorzystywany w nowoczesnych, minimalistycznych aranżacjach. Doskonale komponuje się z takimi tworzywami jak szkło czy metal, które świetnie podkreślają surowość granitu, a jednocześnie eksponują jego naturalny urok. Ciekawie może prezentować się również połączenie granitowych schodów z betonem czy nawet elementami ze sklejki. Świetnym wyborem będzie też drewno. Połączenie tych dwóch naturalnych materiałów to zawsze udany pomysł na wysmakowane zagospodarowanie wnętrza. Współcześni projektanci często urozmaicają przestrzeń ze schodami granitowymi drewnianymi sufitami, ścianami czy podłogami.

 

 

  • 0 comments
  • Posted in: Blog