featured image

Schody wykonane z granitu mają wiele walorów, zarówno użytkowych, jak i estetycznych. Ich atutem jest także to, że sprawdzają się i wewnątrz, i na zewnątrz budynków, jednak niezależnie od miejsca usytuowania są trwałym rozwiązaniem na wiele lat, zachwycającym swoją solidnością i wyglądem.

Zalety schodów granitowych wewnątrz budynków

Granit to wytrzymały oraz estetyczny materiał wykończeniowy, który łatwo dopasować do wnętrz w odmiennych stylach. Wynika to z faktu, że poszczególne rodzaje tego kamienia znacząco różnią się między sobą – tylko w naszej firmie oferujemy aż 46 rodzajów granitu, różnych pod względem kolorystycznym, dlatego klienci nigdy nie mają trudności w znalezieniu najbardziej odpowiadających ich oczekiwaniom wzorów. Granit ma także wiele zalet czysto użytkowych, które sprawdzają się we wnętrzach. Jest to bowiem materiał odporny na zarysowania, pęknięcia i ścieranie, co gwarantuje korzyści zarówno w domach jednorodzinnych, jak i w budynkach firmowych, restauracjach i hotelach. Dodatkowo schody granitowe są niezwykle łatwe w czyszczeniu, do którego wystarcza zazwyczaj woda oraz delikatne środki myjące.

Zalety schodów granitowych na zewnątrz budynków

Dzięki swojej wytrzymałości, w tym niebywałej odporności na różnorakie warunki pogodowe,  schody granitowe sprawdzą się także na zewnątrz budynków. Również wtedy będą nie tylko funkcjonalne, ale także estetycznie dopełnią wygląd naszego domu. Granit jest także materiałem stosunkowo łatwym w obróbce, jeśli wykonuje ją profesjonalna firma, dlatego nietrudno dopasować go do nietypowych kształtów i wymiarów schodów znajdujących się na zewnątrz nieruchomości.

Schody granitowe, poza nieco wyższą ceną od schodów np. drewnianych czy betonowych, mają niewiele wad.  Dobrze wypolerowane mogą okazać się jednak dość śliskie, dlatego wymagają ostrożniejszego chodzenia. Niektórzy postrzegają je również jako mało przytulne, choć dla jednych może stanowić to atut, zaś dla innych mankament.

  • 0 comments
  • Posted in: Blog