Konglomeraty kwarcowePod nazwą kwarcogranit kryją się konglomeraty kwarcowe, czyli zmodyfikowany kamień naturalny, który powstał wskutek połączenia piasku z pigmentem i żywicą. Jest bardzo często wybierany, nawet przez najbardziej wymagających klientów, ze względu na swoją trwałość. Charakteryzuje się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne, szczególnie na zarysowania oraz zaplamienia i działanie kwasów. Kwarcogranit jest materiałem, który można stosować w miejscach o podwyższonych wymogach dotyczących higieny. Jest antyseptyczny, a na jego powierzchni nie osadzają się bakterie. Nie wchłania zapachów i jest bezpieczny w kontakcie żywnością. Wiele z tych cech zawdzięcza swojej gładkiej, pozbawionej porów strukturze.

Gdzie stosować kwarcogranit?

Konglomeraty kwarcowe świetnie sprawdzą się w łazienkach oraz kuchniach. Możliwości ich przetwórstwa pozwalają tworzyć duże gabarytowo projekty – takie jak blaty i wyspy kuchenne oraz blaty innych mebli w salonie czy sypialni. Znajdują zastosowanie w łazience – zarówno jako blaty łazienkowe, jak i wykończenie podłogi. Mogą być również wykorzystane do zrobienia płyt ściennych oraz parapetów. Bardzo łatwo można uzyskać różne kolory tego materiału, dlatego kwarcogranit idealnie wkomponowuje się w każde wnętrze.

Kwarcogranity posiadają wypełniacze w postaci żywicy poliestrowej, dzięki czemu nie chłoną płynów. Łatwo jest je dzięki temu utrzymać w czystości – co jest szczególnie ważne w takich pomieszczeniach jak łazienka czy kuchnia.

Konglomeraty kwarcowe nie znajdują zastosowania w produkcji elementów zewnętrznych.