Wyroby kamienne cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem nie tylko ze strony firm , ale także użytkowników indywidualnych. Idealny produkt do kuchni powinien być nie tylko estetyczny, ale również trwały i łatwy w utrzymaniu w czystości. Wymogi te spełniają produkty, które w UNISTONE jesteśmy w stanie wykonać zgodnie z Państwa oczekiwaniami tak, aby były wyjątkową ozdobą kuchni.


Blaty z granitu to:

  • – jakość wykonania,
  • – trwałość,
  • – łatwe utrzymanie czystości.


Najlepszym materiałem na blaty kuchenne jest granit. Jest to kamień z natury charakteryzujący się twardością, jest odporny na zaplamienia, wysokie temperatury, czynniki chemiczne, w tym o odczynie kwasowym, a także na zadrapania narzędziami kuchennymi. Wytrzymałość granitu stała się jedną z przyczyn jego rozpowszechnienia przy produkcji luksusowych wyrobów.

Blaty kuchenne kamienne z granitu - z kamienia - przekładowa realizacja

Niewiele mniej popularne są blaty z kamienia naturalnego, jakim jest marmur. Jest on jednak podatniejszy na rysy niż granit, powstawanie plam oraz działanie kwasów, na przykład zawartych w occie, cytrynie czy keczupie. Dlatego też jeżeli chcą Państwo zdecydować się na kamienny blat kuchenny z marmuru, rekomendujemy jego impregnację, dzięki czemu będzie mógł posłużyć przez długi czas. Impregnacji można poddawać także blaty z granitu, co wydłuży czas ich eksploatacji i ułatwi utrzymanie ich w czystości.

Oba kamienie występują w szeregu różnych kolorów – szarości, beże, odcienie różowego, czarny, biały, także kolory takie jak zielony, niebieski czy czerwonawy. Dostępne są również w wielu interesujących wzorach, dlatego też można dopasować je indywidualnie do danej aranżacji, by uzyskać najbardziej estetyczny efekt. Zapraszamy do zapoznania się z próbkami zaprezentowanymi na naszej stronie internetowej.

Ze względu na swoje przeznaczenie, blaty z kamienia do kuchni lub łazienki powinny być wykonane z surowca odpornego na ścieranie, zarysowania, zaplamienia oraz wysoką temperaturę i działanie kwasów olejów i płynów.

Blaty kuchenne kamienne z granitu - przykładowy blat z granitu - kamień CASABLANCA

Kamienne blaty kuchenne i ich utrzymanie

Ważne jest również, aby materiał był prosty w utrzymaniu czystości i nie zawierał szkodliwych związków chemicznych. Wszystkie te cechy charakterystyczne są dla naturalnych materiałów, takich jak granit.

Dlatego największym zainteresowaniem cieszą się nasze wyroby właśnie z granitu, który jest nie tylko trwały, ale także elegancki. Konglomeraty, które są wykorzystywane do ich produkcji, łączą w sobie idealnie piękno surowca naturalnego z innowacyjnymi technologiami. Nasza oferta nie ogranicza się tylko do blatów, z kamienia wykonujemy także schody i inne elementy.

Proszę zobaczyć galerię w której znajdą Państwo nasze przykładowe realizacje i wyroby.

Nasze produkty z naturalnych kruszców to przyszłościowy wybór, a firma UNISTONE ma za sobą wiele zleceń dla klientów z Bielska-Białej, Katowic i wielu innych miejsc.