Idealny produkt do kuchni powinien być nie tylko estetyczny, ale również trwały i łatwy w utrzymaniu czystości. Wymogi te spełniają produkty, które w UNISTONE jesteśmy w stanie wykonać zgodnie z Państwa oczekiwaniami tak, aby były wyjątkową ozdobą kuchni.

Granit a marmur

Granit znajduje bardzo szerokie zastosowanie w wykończeniach wnętrz i cieszy się dużym zainteresowaniem nie tylko ze strony firm, ale także osób prywatnych. Surowiec ten jest twardy, odporny na zaplamienia, działanie wysokich temperatur i czynników chemicznych, a także na zadrapania narzędziami kuchennymi. Jest zatem najlepszym materiałem na blaty kuchenne. Wytrzymałość granitu stała się jedną z przyczyn jego wszechstronnego stosowania przy produkcji luksusowych wyrobów.

Blaty kuchenne kamienne z granitu - z kamienia - przekładowa realizacja

Konkurencyjnym materiałem dla granitu jest marmur – jest on jednak bardziej podatny na rysy niż granit oraz na powstawanie plam czy działanie kwasów (w tym zawartych w occie, cytrynie czy keczupie). Dlatego naszym klientom polecamy impregnację blatów marmurowych, dzięki czemu będą mogły posłużyć przez długi czas. Impregnacji można poddawać także blaty z granitu, co wydłuży czas ich eksploatacji i ułatwi utrzymanie w czystości. Zarówno blaty kamienne z granitu, jak i marmuru mogą występować w wielu wersjach kolorystycznych i wzorach, co pozwoli jeszcze lepiej dopasować je indywidualnie do danej aranżacji.
Nasze produkty z naturalnych kruszców to przyszłościowy wybór, a firma UNISTONE ma za sobą wiele realizacji blatów kuchennych dla klientów z Bielsko-Białej, Katowic i wielu innych miejsc.

Blaty kuchenne kamienne z granitu - przykładowy blat z granitu - kamień CASABLANCA