Blaty kuchenne kamienne z granitu i z kamienia

 

Kamienne blaty kuchenne z granitu

 

Od zawsze wyroby kamienne cieszą się bardzo duży, zainteresowaniem nie tylko firm , ale także użytkowników indywidualnych.  Naszą specjalnością są blaty kamienne i marmurowe oraz innego kamienia. Idealny blat kuchenny powinien być nie tylko estetyczny, ale również trwały i łatwy w utrzymaniu w czystości. Wymogi te spełniają blaty kamienne, które w UNISTONE jesteśmy w stanie wykonać zgodnie z Państwa oczekiwaniami tak, aby były wyjątkową ozdobą w kuchni.


Kamienne blaty z granitu to:

  • – jakość wykonania
  • – trwałość
  • – łatwe utrzymanie czystości


Najlepszym materiałem na blaty kuchenne jest granit. Jest to kamień z natury charakteryzujący się twardością, jest odporny na zaplamienia wysokie temperatury, czynniki chemiczne, w tym o odczynie kwasowym, a także na zadrapania narzędziami kuchennymi. Kamieniem, który może być również wykorzystany na blaty, jest marmur. Jest on jednak bardziej podany na rysy, powstawanie plam oraz działanie kwasów, na przykład zawartych w occie, cytrynie, keczupie, dlatego też jeżeli chcą Państwo zdecydować się na blat kuchenny z marmuru, rekomendujemy jego impregnację, ponieważ wtedy będzie mógł posłużyć na długi czas. Impregnacji można poddawać także blaty granitowe, by wydłużyć ich czas eksploatacji i ułatwić ich utrzymanie w czystości.

Blaty kuchenne kamienne z granitu - z kamienia - przekładowa realizacja

Zarówno granit, jak i marmur występują w szeregu różnych kolorów – szarości, beże, odcienie różowego, czarny, biały, także kolory takie jak zielony, niebieski, czerwonawy. Dostępne są również w wielu interesujących wzorach, dlatego też można dopasować je indywidualnie do danej aranżacji, by uzyskać najbardziej estetyczny efekt. Zapraszamy do zapoznania się z próbkami kamieni zaprezentowanymi na naszej stronie internetowej.

Ze względu na  swoje przeznaczenie blaty kuchenne oraz blaty łazienkowe wykonane powinny być z kamienia odpornego na ścieranie, zarysowania, zaplamienia oraz wysoką temperaturę oraz działanie kwasów olejów i płynów.

Blaty kuchenne kamienne z granitu - przykładowy blat z granitu - kamień CASABLANCA


Utrzymanie blatu kuchennego

Ważne jest również, aby materiał był prosty w utrzymaniu czystości oraz nie zawierał związków chemicznych.  Wszystkie te cechy charakterystyczne są dla kamieni naturalnych.

Największym zainteresowaniem cieszą się blaty kuchenne z granitu, który jest nie tylko trwały ale także elegancki. Konglomeraty wykorzystywane są zarówno do produkcji blatów kuchennych i łazienkowych, łączą one idealnie piękno kamienia naturalnego z innowacyjnymi technologiami. Nasza oferta nie ogranicza się tylko do blatów, ale produkujemy także inne wyroby z kamienia.

Proszę zobaczyć galerię w której znajdą Państwo przykładowe realizacje blatów kuchennych oraz inne wyroby kamienne.

Blat kuchenny z granitu to przyszłościowy wybór – z naszą firmą UNISTONE na pewno będą Państwo zadowoleni!